Линта: Српске жртве у БиХ занемарене, понижене и мање вриједне у односу на бошњачке
"Србима су се свакодневно дешавала брутална и свирепа убиства, мучења, силовања, хапшења, одвођења у затворе и логоре, отимачина и пљачка имовине. Највећа стратишта сарајевских Срба била су, између осталих, јама Казани испод Требвића, логор у бившој касарни Виктор Бубањ, затим насеља Пофалићи, Мојмило, Добриња, Стуб, Азићи и више од 120 логора и затвора."
Од
-
24/02/2021 11:13 Посљедња измјена: 24/02/2021 11:13
Предсједник Савеза Срба из региона Миодраг Линта истиче да је Сарајево највеће стратиште српског народ на подручју БиХ у протеклом рату. Он подсјећа да је након убиства старог свата Николе Градовића 1. марта 1992. године од стране муслиманских екстремиста почео општи напад на Србе у Сарајеву.
Бројне чињенице показују, истиче Линта, да је Сарајево претворено у највећи концентрациони логор послије Другог свјетског рата у коме су припадници муслиманских војних, полицијских и паравојних формација убили више од 8.000 Срба.
„Србима су се свакодневно дешавала брутална и свирепа убиства, мучења, силовања, хапшења, одвођења у затворе и логоре, отимачина и пљачка имовине. Највећа стратишта сарајевских Срба била су, између осталих, јама Казани испод Требвића, логор у бившој касарни Виктор Бубањ, затим насеља Пофалићи, Мојмило, Добриња, Стуб, Азићи и више од 120 логора и затвора.".
Линта подсјећа да бошњачке власти од завршетка рата одбијају да формирају комисију за истраживање ратних злочина над Србима у Сарајеву. Такође, федералне и кантоналне власти у Сарајеву одбијају да обиљеже бројна мјеста гдје су Срби убијани у протеклом рату. Због тога је, оцјењује, важно да се на подручју Источног Сарајева изгради споменик у знак сјећања на страдале Србе у Сарајеву.
„Бошњачке власти упорно настоје да умање злочине и број српских жртава и пошаљу поруку да се радило о појединачним и изолованим случајевима. Међутим, подаци о броју страдалих Срба у Сарајеву јасно говоре да се радило о планском и организованом злочину. Сарајево је један од бројних примјера у БиХ да су српске жртве у односу на бошњачке занемарене, понижење и мање вриједне. Потпуна је лаж бошњачке стране да је Сарајево био окупирани град односно град под опсадом. Сарајево је током рата био подјељен град и свака страна је бранила територије које је држала под својом контролом.", закључио је.
https://www.in4s.net/linta-srpske-zrtve-u-bih-zanemarene-ponizene-i-manje-vrijedne-u-odnosu-na-bosnjacke/
Нема коментара:
Постави коментар